Ankieta

Jaki ubiór jest wymagany w Twoim biurze?

Strój dowolny - jeansy są na porządku dziennym - 62.5%
Typowy strój biurowy - garsonka i kołnierzyk - 16.7%
Oficjalnie tylko w dniu ważnych spotkań - 20.8%

Akcja - reakcja, czyli jak sprostać oczekiwaniom wynikającym z bycia Asystentem Zarządu

Mozolnie zaplanowany harmonogram dnia właśnie uległ nieoczekiwanym zmianom. Przełożony oczekuje natychmiastowej reakcji, której trzeba sprostać, by nie zawieść. Tak właśnie wygląda w skrócie charakterystyka pracy asystenta zarządu. Każdy, kto chciałby realizować się w tej branży powinien zaakceptować specyfikę tego, coraz bardziej popularnego i uznawanego, stanowiska.

  1. Kto się nadaje na Asystenta
  2. 1. Nienaganna prezencja
  3. Gradacja priorytetów
  4. Dyskrecja
  5. Doświadczenie

Kto się nadaje na Asystenta Prezesa?

Pełnienie funkcji asystenta zarządu nie jest pracą dla wszystkich. Wymaga od kandydata szerokiego wachlarza umiejętności zarówno organizacyjnych, jak i komunikacyjnych. Właśnie te cechy są fundamentalne aby wspierać najważniejsze osoby w firmie. Idealny kandydat powinien znaleźć rozwiązanie każdego problemu, z którym przyjdzie mu się zmierzyć.  Z całą pewnością można stwierdzić, że asystent zarządu to prawa ręka szefa.

Praca asystenta zarządu nie ogranicza się do sztywno ustalonego zakresu obowiązków. Podobnie nie da się określić liczby godzin, które będziemy spędzać w pracy. Idealny asystent musi być zawsze gotowy do wsparcia przełożonych – nawet jeżeli konferencja czy spotkanie biznesowe przeciągnie się do godzin wieczornych.  Niewątpliwie jednak, praca ta nie zalicza się do monotonnych i nudnych. Na co zatem należy zwrócić szczególną uwagę, by sprostać oczekiwaniom i należycie wywiązywać się z powierzonych obowiązków? Poniższe wskazówki niewątpliwie pomogą w osiągnięciu sukcesu i zyskania zaufania szefów.

Napisz artykuł

Podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone spinaczami.

Pytanie otwarte

Jakimi tematami artykułów z obszaru zarządzania biurem jesteś zainteresowany?