Ankieta

Jaki ubiór jest wymagany w Twoim biurze?

Strój dowolny - jeansy są na porządku dziennym - 62.5%
Typowy strój biurowy - garsonka i kołnierzyk - 16.7%
Oficjalnie tylko w dniu ważnych spotkań - 20.8%

Cloud computing, czyli nadchodzi mobilne biuro

Biuro z każdego miejsca na świecie? Jeszcze niedawno niewielu z nas mogłoby w to uwierzyć. Dziś za sprawą technologii cloud computing mobilne biuro staje się rzeczywistością. Ciesząca się od kilku lat niezwykłą popularnością chmura obliczeniowa coraz wyraźniej zaznacza swoją pozycję również na rynku usług IT dla biznesu. Co wyróżnia ją na tle rozwiązań stacjonarnych dla biznesu?

  1. Modele rozwiązań IT
  2. Model chmurowy
  3. Chmura w Twoim biurze
  4. Biuro 48h

Modele rozwiązań IT


Sprawna komunikacja w przedsiębiorstwie, a także na linii firma-klient, jest obecnie na wagę złota. Z tej potrzeby cały czas powstają liczne rozwiązania IT, których celem jest maksymalne usprawnienie pracy biura we wspomnianych obszarach. Do takich rozwiązań należą m.in. systemy CRM, centrale telefoniczne, systemy call center. Klienci mogą wybierać spośród dwóch modeli dostarczania rozwiązań na rynku. Pierwszą grupę stanowią rozwiązania stacjonarne, czyli instalowane na miejscu, w siedzibie firmy tzw. rozwiązania on-site. Decydując się na ten model musimy mieć na względzie koszt zakupu oprogramowania, sprzętu oraz koszt samego wdrożenia. Poza kosztem jednorazowym - inicjalnym, dodatkowe koszty generuje  wsparcie techniczne, kolejne aktualizacje systemu. Jednak niewątpliwą zaletą rozwiązań on-site jest pełna kontrola nad systemem. Klient sam wyznacza kierunki jego rozbudowy zgodnie z aktualnymi potrzebami przedsiębiorstwa.

Jeśli natomiast oczekiwania klienta nakierowane są na dużą mobilność pracy, niewielkie koszty wdrożenia,  to lepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku technologia cloud computing, nazywana również chmurą obliczeniową. Wymaga ona jednak dokładniejszego wyjaśnienia.

Napisz artykuł

Podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone spinaczami.

Pytanie otwarte

Jakimi tematami artykułów z obszaru zarządzania biurem jesteś zainteresowany?