Ankieta

Jaki ubiór jest wymagany w Twoim biurze?

Strój dowolny - jeansy są na porządku dziennym - 62.5%
Typowy strój biurowy - garsonka i kołnierzyk - 16.7%
Oficjalnie tylko w dniu ważnych spotkań - 20.8%

Przy kawie

Przy kawie15.10.2012
Niestety, niełatwo jest od razu wpaść na rewelacyjny pomysł. Niekonwencjonalne myślenie zazwyczaj  sprawia nam kłopoty. Rozwiązując problem, liczymy, że w naszej głowie zrodzi się oryginalny koncept. Czekamy na impuls, magiczną wenę, która pobudzi nasz umysł. Gdy jednak nie nadchodzi, poddajemy się i  wybieramy sprawdzone, najłatwiejsze  rozwiązanie, zakładając, że nic lepszego nie uda nam się wymyślić. Kładziemy  to wówczas na karb swoich predyspozycji: „Inni są po prostu bardziej kreatywni ode mnie. Nie mam na to wpływu”. Czy  aby na pewno mamy rację?  Czy rzeczywiście nie możemy zrobić nic, by pobudzić swoje szare komórki do działania?
więcej ›
Przy kawie25.07.2012
W miejscu pracy spędzamy znaczną część każdego dnia. Nic więc dziwnego, że niezależnie od relacji czysto zawodowych, między pracownikami powstają także różnego rodzaju powiązania osobiste, tworząc tzw. drugie życie firmy. Zazwyczaj taka sytuacja pozytywnie wpływa na atmosferę w pracy, motywując do działania, przekładając się na jakość wykonywanych przez pracowników zadań. Jednak nieformalna sfera funkcjonowania firmy posiada także swoje mroczne strony. Warto je poznać, by wiedzieć, jak się przed nimi chronić.
więcej ›
Przy kawie27.08.2012
Czas płynie nieubłaganie, a obowiązków wciąż przybywa. W pracy urwanie głowy, nie wiesz w co ręce włożyć. Jeśli robisz, co możesz, bez reszty oddajesz się pracy, a po powrocie do domu wciąż myślisz o tym, co pozostało do zrobienia i nie jesteś w stanie sie zrelaksować, to znak, że Twój organizm potrzebuje chwili oddechu. W przeciwnym razie grozi Ci wypalenie zawodowe, które objawia się poczuciem nieprzezwyciężonego zmęczenia, wyczerpania emocjonalnego, umysłowego i fizycznego. Aby tego uniknąć, należy zadbać o zachowanie harmonii między pracą a odpoczynkiem – tzw. work-life balance.
więcej ›

Pytanie otwarte

Jakimi tematami artykułów z obszaru zarządzania biurem jesteś zainteresowany?