Ankieta

Jaki ubiór jest wymagany w Twoim biurze?

Strój dowolny - jeansy są na porządku dziennym - 62.5%
Typowy strój biurowy - garsonka i kołnierzyk - 16.7%
Oficjalnie tylko w dniu ważnych spotkań - 20.8%
Błąd
  • Ten artykuł zawiera załączniki. Zaloguj się, aby je obejrzeć.

Organizacja podróży służbowych

Organizacja podróży służbowej wbrew pozorom nie jest zadaniem łatwym, może być nie lada wyzwaniem. Podczas planowania takiego wyjazdu musimy pamiętać o szeregu działań, a pominięcie jednego z nich może nieść za sobą przykre konsekwencje. Jak zabrać się za planowanie takiej podróży i co możemy zrobić, aby o niczym nie zapomnieć? Pomocne informacje znajdziesz w tym artykule.

Artykuł powstał w oparciu o wywiad przeprowadzony z opiekunką kluczowych Klientów korporacyjnych www.lataj.pl - Panią Agnieszką Palacz.

  1. Organizacja podróży - jak i kiedy zacząć
  2. O czym nie możemy zapomnieć
  3. Planowanie podróży - nasza checklista
  4. Koszty
  5. Organizacja podróży szefa
  6. Pomoc w organizacji podróży

Organizacja podróży – jak i kiedy zacząć

Jakie są zadania osoby, która ma za zadanie zaplanowanie podróży służbowej?

Osoba odpowiedzialna za organizowanie podróży powinna być  koordynatorem podróży w firmie. Może przyjmować  zamówienia na podróże pracowników i zlecać je konsultantom w biurze, może również sprawować nadzór nad samodzielnymi zamówieniami pracowników.  Musi dopilnować, aby każdy pasażer na czas otrzymał prawidłowe dokumenty podróży na właściwe daty i godziny. Osoba taka powinna stworzyć zasady podróżowania w firmie, które ułatwią jej pracę, kontrolę wyjazdów, a także pomogą racjonalnie zarządzać wydatkami na podróże.  To niełatwa rola, ale z pomocą opiekunów z biura podróży można sobie z nią dobrze poradzić.

Od czego zacząć organizację podróży służbowej?

Na początek najlepiej znaleźć biuro podróży lub portal internetowy, gdzie  będziemy dokonywać rezerwacji .  Zanim zamówimy usługę, musimy ustalić datę wylotu i powrotu oraz miejsce docelowe i konkretną lokalizację spotkania.  Pomoże to konsultantom w doborze ofert. Zastanówmy się, czy możemy lecieć o 1 dzień wcześniej lub później, jeśli cena okaże się atrakcyjniejsza lub w danym terminie nie będzie dostępnych miejsc.  Sprawdźmy  czy termin spotkania jest pewny i czy może uleć zmianie.  Bilet zakupiony w wyższej taryfie zezwala na zmiany, restrykcyjne taryfy nie zezwalają, dlatego już  na etapie rezerwacji  warto mieć to na uwadze. Mając już określone szczegóły podróży, można założyć rezerwację samodzielnie online na specjalnym panelu dla firm lub skorzystać z pomocy dedykowanego konsultanta.

 

Opublikowano: 18 Lip 2012 12:50 przez Elka #224
Elka's Avatar
bardzo przydatny, praktyczny artykuł. chyba zorganizuję zaraz jakąś podróż:D
Opublikowano: 18 Lip 2012 12:51 przez AgnieszkaM #225
AgnieszkaM's Avatar
porządna checklista, super:)
Opublikowano: 18 Lip 2012 15:32 przez pretty_one #228
pretty_one's Avatar
mi się przyda podczas organizacji urlopu :)

Pytanie otwarte

Jakimi tematami artykułów z obszaru zarządzania biurem jesteś zainteresowany?